Domov Štúdium Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Prihlásenie
Navigácia

Deň otvorených dverí 2012

Tak ako po minulé roky sme v tomto krásnom predvianočnom období otvorili bránu našej školy pre verejnosť a hlavne pre deviatakov zo základných škôl.

4. december 2012 bol deň plný nápadov, kreativity pedagógov i žiakov, ale i predvianočnej pohody a dobrej nálady. A veru, opäť sme sa mali čím pochváliť.

Vo vstupnej časti vítali prichádzajúcich naši žiaci vo vkusných klobúčikoch s názvom našej školy a traja naši študenti, ktorí reprezentovali tri študijné oblasti - EKONOMIKA  A  PODNIKANIE, CESTOVNÝ  RUCH  a  UMELECKÉ  ODBORY  DIZAJN  A  STYLING.

Na 1. poschodí sa prezentovali odbory cestovného ruchu. Ponúkal sa anglický a ruský čaj a miešané nápoje.

Pre žiakov ZŠ boli určite zaujímavé informácie našich žiakov o odbornej praxi na Kréte a Cypre. Bolo to o to pôsobivejšie, že sme mali aj vzácnu návštevu - manažér gréckeho hotela  Dimitri Kiprakiz, kde žiaci pracovali.

Pekné boli aj vianočné dekorácie či predvianočné zvyky. Žiaci sa mohli pochváliť aj významnými úspechmi v súťažiach cestovného ruchu - napr. "Andy Warhol"  či "Krajina rozprávkovo".

Chvíľku oddychu a dobrej nálady pripravili deviatakom aj naši herci modernou rozprávkou "Chaos v rozprávkove".

Príťažlivé boli aj naše dievčatá v krásnych modeloch ako živé sochy.

Na 2. poschodí vítali žiakov naši umelci, ktorí prezentovali nielen svoje výtvarné práce, ale aj krásne odevné modely.

Dievčatá - deviatačky určite upútala vkusne upravená trieda stylingu a predvedenie umenia vizážistiek, no a tých so šikovnými rukami oslovila tvorivá dielňa a ukážky prác členov krúžku.

3. poschodie bolo pre tých, ktorí obdivujú svet ekonomiky a podnikania. Prezentovali sa Cvičné firmy, ktoré nás úspešne reprezentujú na súťažiach.

V špeciálnych počítačových triedach žiakov upútali hravé formy práce s počítačom.

Na každom z troch poschodí boli vhodne zakomponované aj cudzie jazyky, a to anglický, nemecký, ruský, francúzsky a španielsky jazyk. Žiačky v typických odevoch vítali žiakov ZŠ v jazyku, ktorý študujú.

Na chodbách sa predstavili aj naši športovci s fit loptami. No a pozadu neostal ani internát, kde sa ubytovaní študenti popýšili ukážkami prác svojich šikovných rúk. 

SOŠ podnikania pripravila "Týždeň otvorených dverí" od 3. 12. 2012 do 7. 12. 2012. V rámci tohto týždňa školu navštívilo celkovo 398 žiakov zo 42 základných škôl nielen Prešovského ale aj Košického kraja. 

Všetkým, ktorí sa "Dňa otvorených dverí" na našej škole zúčastnili, ďakujeme za návštevu a veríme, že sa s nimi v septembri opäť stretneme.

 

/Fotogaléria/          

 

VIDEO z DOD:

/DOD - 1. časť videa/

/DOD - 2. časť videa/

/DOD - 3. časť videa/

/DOD - 4. časť videa/

 

Ďalšia Fotogaléria je umiestnená na ďalšej stránke, ktorá je umiestnená na Facebooku: 

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.523616374323659.121292.492604450758185&type=3